
BIOFLU PLUS JUNIOR SIROP 100ML
Livrare în 2 ore
- Descriere
- Ingrediente
- Produse similare
Congestie nazala, tuse neproductiva si febra asociata tulburarilor tractului respirator( sinuzite, rinite, faringite, bronsite), durere in gat.
Ingrediente:
5 ml sirop contin Paracetamol 160 mg, Bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 15 mg, Maleat de clorfeniramina 1 mg
Mod de administrare:
Copii cu varsta intre 6 si 12 ani: 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depasi doza totala de 40 ml in 24 ore). Durata tratamentului trebuie sa fie scurta (maxim 5 zile).
: Paracetamol, dextrometorfan, pseudoefedrina, clorfeniramina