
BIOFLU PLUS 16 CAPSULE MOI
- Descriere
- Ingrediente
- Produse similare
Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (sinuzite, rinite, faringite, bronsite). Tratament simptomatic in raceala si gripa.
Ingrediente:
Paracetamol 250 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg, Bromhidrat de dextrometorfan 10 mg, Maleat de clorfeniramina 2mg
Mod de administrare:
Adulti si adolescenti: 1 capsula moale, administrata seara, inainte de culcare. Se recomanda utilizarea in asociere cu Bioflu®, capsule moi, acesta din urma fiind administrat pentru ameliorarea simptologiei diurne.
Durata tratamentului trebuie sa fie scurta (maxim 5 zile). Nu se administreaza copiilor cu varsta mai mica de 12 ani.
: Paracetamol, dextrometorfan, pseudoefedrina, clorfeniramina