
CAFFETIN 12 COMPRIMATE
Livrare în 2 ore
- Descriere
- Ingrediente
- Produse similare
Caffetin este tratamentul simptomatic al durerii de intensitate slaba-moderata: cefalee, migrena, durere dentara, durere menstruala, durere postoperatorie si posttraumatica, mialgie si artralgie
BENEFICII:
• Actioneaza rapid
• 4 substante active: paracetamol, propifenazona, cafeina, fosfat de codeina
• tratamentul simptomatic al durerii de intensitate slaba-moderata indicat pentru: durere de cap, cefalee, migrena, durere dentara, durere menstuala, durere postoperatorie, posttraumatica, mialgie si artralgie.
INGREDIENTE:
Un comprimat contine paracetamol 250 mg, propifenazona 210 mg, cafeina 50 mg, fosfat de codeina sesquihidrat 10 mg si excipienti: stearat de magneziu, laurilsulfat de sodiu, amidonglicolat de sodiu, dioxid de siliciu coloidal anhidru, povidona, hidrogenofosfat de calciu dihidrat, celuloza microcristalina, croscarmeloza sodica, behenat de glicerol.
MOD DE ADMINISTRARE:
• Adulti: doza uzuala este de 1 -2 comprimate Caffetin Ia nevoie; daca este necesar administrarea se poate repeta, nedepasind 3 prize pe zi (maximum 6 comprimate Caffetin)
• Adolescenti cu varsta cuprinsa intre 12 si 18 ani: doza uzuala este de 1 comprimat Caffetin la nevoie; daca este necesar administrarea se poate repeta, nedepasind 3 prize pe zi (maximum 3 comprimate Caffetin).
• De la varsta de 12 ANI
: Paracetamol, propifenazona, cafeina, codeina