Livrare gratuită, întotdeauna

10% reducere la mărcile proprii și la gama ECO

4× comenzi mici începând de la 1 lei

logologo
Zona București

Livrare

Aceasta este zona ta?

Completează adresa pentru a afla ​intervalele de livrare și produsele disponibile.

Coș

CAFFETIN COLD PLUS 10 COMPRIMATE

Produs de la
Farmacia
Acest produs este din farmacia HELP NET, partener Sezamo.ro. Curierul Sezamo va livra acest produs împreună cu comanda ta.
1 buc
0,03 lei 0,03 lei/buc

Livrare în 2 ore

Caffetin Cold Plus este utilizat pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa (ameliorarea durerilor generale, durerilor in gat, durerilor de cap, congestiei nazale si scaderea temperaturii si ameliorarea tusei)


BENEFICII:
• amelioreaza durerea si scade febra
• decongestioneaza si elibereaza caile nazale blocate
• suprima tusea
• intareste sistemul imunitar datorita continutului de vitamina C.

INGREDIENTE:
Paracetamol 500mg, clorhidrat de pseudoefedrina 30mg, bromhidrat de dextrometorfan 15mg si acid ascorbic 60 g. Excipient cu efect cunoscut: sodiu.

MOD DE ADMINISTRARE:
• Doza recomandata pentru adulti si copii peste 12 ani este de un comprimat filmat de patru ori pe zi. Se pot lua maxim doua comprimate administrare deodata. Intervalul de timp intre administrari nu trebuie sa fie mai mic de patru ore. Doza zilnica trebuie limitata la maximum 2 comprimate de patru ori pe zi (8 comprimate in 24 ore).
• De la varsta de 12 ANI