Livrare gratuită, întotdeauna

10% reducere la mărcile proprii și la gama ECO

4× comenzi mici începând de la 1 lei

logologo
Zona București

Livrare

Coș

ANTINEVRALGIC SINUS 12 COMPRIMATE FILMATE

Produs de la
Farmacia
Acest produs este din farmacia HELP NET, partener Sezamo.ro. Curierul Sezamo va livra acest produs împreună cu comanda ta.
1 buc
20,69 lei 20,69 lei/buc

Livrare în 2 ore


Antinevralgic Sinus, 12 comprimate filmate

Antinevralgic Sinus combina efectul a trei ingrediente active: Paracetamol, Fenilefrina si Cafeina care actioneaza rapid si eficient impotriva simptomelor de raceala si gripa: dureri sinusale, febra, cefalee, nas infundat, dureri musculare si articulare.

 

Beneficii:

  • Actioneaza in 15 minute
  • Reduce febra si amelioreaza durerea prin continutul de Paracetamol
  • Reduce congestia nazala (nas infundat) prin continutul de Fenilefrina
  • Reduce oboseala si somnolenta prin continutul de Cafeina
  • Cafeina grabeste instalarea efectului analgezic al Paracetamolului
  • Actiune tripla: analgezic, decongestionant si de reducere a febrei

Ingrediente:

Fiecare comprimat filmat contine Paracetamol 500 mg, Cafeina 25 mg si Clorhidrat de Fenilefrina 5 mg.

Mod de utilizare:

Varsta

Greutate

Doza unica

Doza maxima zilnica

Interval minim intre doua doze

Adolescenti cu varsta peste 12 ani

33-43 kg

1 comprimat

4 comprimate

6 ore

Adolescenti ¿i adulti

43-65 kg

1 comprimat

6 comprimate

4 ore

Adulti

 peste 65 kg

1-2 comprimate

8 comprimate

4 ore

Daca aveti probleme cu inima, rinichii sau ficatul adresati-va medicului pentru recomandari.

Forma de prezentare:

Cutie cu 12 comprimate filmate

 

Pagina actualizata la data de: 28.10.2022


: Paracetamol, cafeina si clorhidrat de fenilefrina