Obține beneficii exclusive după prima ta comandă.

30 de zile livrare gratuită

Garanție de satisfacție 100%

Zona București

Livrare

Aceasta este zona ta?

Completează adresa pentru a afla ​intervalele de livrare și produsele disponibile.

Coș

TIS FARMACEUTIC

PARACETAMOL TIS 120MG/5ML SIROP 100 ML

Produs de la
Farmacia
Acest produs este din farmacia HELP NET, partener Sezamo.ro. Curierul Sezamo va livra acest produs împreună cu comanda ta.
1 ml
13,95 lei 13,95 lei/ml

Livrare în 2 ore

Proprietati:


Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop contine ca substanta activa paracetamol, care apartine grupului de medicamente denumite analgezice-antipiretice Ingrediente: 5 ml Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop (o lingurita dozatoare mare) contin paracetamol 120 mg

Indicatii :

Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop este indicat pentru ameliorarea durerilor de intensitate usoara pana la moderata si scaderea febrei la copii cu varsta cuprinsa intre 1 luna si 12 ani.

Mod de administrare:

In functie de varsta si greutatea copilului se recomanda urmatoarele doze:

- copii cu varsta cuprinsa intre 1-3 luni: 2,5 ml sirop (60 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;

- copii cu varsta cuprinsa intre 3 luni-1 an: 2,5-5 ml sirop (60 - 120 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;

-copii cu varsta cuprinsa intre 1-6 ani: 5-10 ml sirop (120 - 240 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;

- copii cu varsta cuprinsa intre 6-12 ani: 10-20 ml sirop (240 - 480 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi.

Doza totala de paracetamol nu trebuie sa depaseasca 80 mg/kg/zi la copii cu greutate sub 37 kg. La copii cu greutatea cuprinsa intre 38 kg si 50 kg, doza zilnica de paracetamol nu trebuie sa depaseasca 3 g pe zi. La copii cu greutate peste 50 kg, doza zilnica de paracetamol nu trebuie sa depaseasca 4 g pe zi.

Prezentare:

100 ml